ارز دیجیتال ویوز (waves)

ارز دیجیتال ویوز (waves)
پلتفرم ویوز با هدف ارائه یک راه‌حل سازنده برای مسئله‌ی پیاده‌سازی کٌند بلاکچین در کاربردهای روزمره از جمله مدیریت دارایی‌های دیجیتال توسعه یافتویوز (WAVES)
پلتفرم ویوز با هدف ارائه یک راه‌حل سازنده برای مسئله‌ی پیاده‌سازی کند بلاکچین در کاربردهای روزمره از جمله مدیریت دارایی‌های دیجیتال توسعه یافت. این پلتفرم غیرمتمرکز دارای ویژگی‌های متفاوتی از جمله قراردادهای هوشمند، ایجاد توکن‌های سفارشی و الگوریتم اجماع است. 
ویوز در سال 2016 توسط ساشا ایوانف، خالق صرافی کوینومت، به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. بالاترین میزان تراکنش ثبت شده در شبکه بلاکچین در سال 2018 (6/1 میلیون تراکنش در یک روز) متعلق به ویوز است. هدف اصلی پلتفرم ویوز، ایجاد توکن‌های سفارشی است. این توکن‌ها بدون نیاز به واسطه قابل خرید و فروش هستند. از ویژگی‌های منحصر به فرد ویوز در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال مانند ایتریوم، سادگی و عدم نیاز به دانش برنامه‌نویسی برای ایجاد توکن‌های جدید است. مبادله توکن‌های ساخته شده با توکن‌های پلتفرم ویوز از طریق صرافی غیرمتمرکزی به نام
DEX صورت می‌گیرد. هدف اصلی توسعه پلتفرم ویوز، انتقال ارز فیات و تامین مالی جمعی از طریق شبکه بلاکچین است. 
این پلتفرم به دلیل تاخیر زمانی کم، کارمزد پایین و همچنین ظرفیت بالای شبکه مورد استقبال توسعه‌دهندگان قرار گرفته است. از سوی دیگر، ذخیره امن توکن‌ها و مبادله آن‌ها از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز موجب جذب بسیاری از تریدرها به سمت استفاده از این پلتفرم شده است.