تحلیلگر بانک آمریکا می گوید سولانا ($SOL) می تواند به(visa ) ویزا کریپتو تبدیل شود

تحلیلگر بانک آمریکا می گوید سولانا ($SOL) می تواند به(visa ) ویزا کریپتو تبدیل شود
سولانا ممکن است به زودی سهمی از سهم بازار اتریوم را نسبت به کارمزدهای پایین تراکنش‌های آن بگیرد و بر مقیاس‌پذیری تمرکز کند.الکش شاه، یک استراتژیست دارایی دیجیتال در بانک آمریکا فاش کرده است که معتقد است سولانا ($SOL) پتانسیل این را دارد که «ویزا» فضای ارزهای دیجیتال شود زیرا بر مقیاس‌پذیری، کارمزد تراکنش‌های پایین و سهولت استفاده، تمرکز دارد.
همانطور که توسط Business Insider گزارش شده است، شاه اشاره کرده است که سولانا از زمان راه اندازی آن در سال 2020، بیش از 50 میلیارد تراکنش را تسویه کرده است، در حالی که ویزا در سال منتهی به 30 سپتامبر، 164.7 میلیارد تراکنش را پردازش کرده است. در یادداشت تحقیقاتی ارسال شده به مشتریان، بانک تحلیلگر آمریکایی اشاره کرد که ارزش کل شبکه بیش از 11 میلیارد دلار در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) قفل شده است و برای تولید بیش از 5.7 میلیون توکن غیرقابل تعویض (NFT) استفاده شده است.

در حالی که اتریوم در وضعیت فعلی خود می تواند حدود 12 تراکنش در ثانیه را انجام دهد، طبق داده های شبکه خود، سولانا به طور مداوم بیش از 2400 تراکنش در ثانیه را پردازش کرده است. محدودیت نظری سولانا 65000 تراکنش در ثانیه است. شایان ذکر است که ویزا به طور متوسط حدود 1700 تراکنش در ثانیه را با محدودیت نظری 24000 پردازش می کند.
منتقدان پیشنهاد کرده اند که حجم بالای تراکنش سولانا با مبادلات متعددی از جمله امنیت و تمرکززدایی همراه است. شاه در یادداشت خود نوشت که سولانا «یک بلاک چین نسبتاً غیرمتمرکز و ایمن است» که مبادلات آن با مسائل عملکرد شبکه در موارد متعدد نشان داده شده است.

شاه توضیح داد که اولویت‌بندی اتریوم می‌تواند آن را برای تراکنش‌های با ارزش بالا و موارد استفاده از هویت، ذخیره‌سازی و زنجیره تامین بهینه کند، اما خاطرنشان کرد که این فرصت را برای سولانا و سایر شبکه‌های مقیاس‌پذیر ایجاد می‌کند تا بخشی از ارزش بازار آن را بگیرند.

همانطور که CryptoGlobe گزارش داد صرافی محبوب کریپتوکارنسی کراکن پیشنهاد کرد که قیمت SOL در سال جاری می‌تواند تا 260 درصد افزایش یابد.