"پلن‌بی" همچنان در مورد رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار امیدوار است

"پلن‌بی" همچنان در مورد رسیدن قیمت بیت کوین به 100 هزار دلار امیدوار است
با وجود این ها و این واقعیت که بازار در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد، پلن B معتقد است که بیت کوین به دلایل متعددی قوی به نظر می رسد.قیمت بیت کوین در این آخر هفته کاهش یافته است. ارزش این ارز دیجیتال پیشگام بیش از 9000 دلار کاهش یافته است حدود 17 درصد  و در حال حاضر حدود 47000 دلار معامله می شود.

اصلاح نزولی ناگهانی همچنین منجر به بیش از 1.05 میلیارد دلار نقدینگی فیوچر بیت کوین در بازار شده است. در کل بازار کریپتو، 300 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته از بین رفته است که طبق داده های Coinglass، حدود 83 درصد از این رقم نشان دهنده ازبین رفتن پوزیشن‌های لانگ است.

با وجود این، بسیاری از فعالان بازار همچنان صعودی هستند و به زودی انتظار گردش مثبت قیمت را دارند. در میان کسانی که خوشبین هستند، خالق مستعار مدل ارزش گذاری سهام به جریان بیت کوین (S2F)، PlanB است.

چرا plan B بازار بیت‌کوین را صعودی می‌بیند؟
کاهش قیمت بیت کوین به دلیل دو رویداد مهم اخیر کاهش یافته است. به گفته چندین تحلیلگر، برای اولین بار، بازار به دلیل نوع تازه شناسایی شده COVID-19، Omicron، در ترس و تردید است. علاوه بر این، اعلامیه اخیر بانک فدرال رزرو ایالات متحده مبنی بر اینکه قصد دارد کاهش اوراق قرضه را آغاز کند، به اصلاح بازار کریپتو شتاب بخشید.

FED ماه گذشته اعلام کرد که ماهانه 120 میلیارد دلار از خرید اوراق قرضه خود را 15 میلیارد دلار در ماه کاهش می دهد. هدف این کاهش کاهش تأثیر چاپ پول است که با شروع COVID-19 در سال گذشته ضروری بود.

با وجود این ها و این واقعیت که بازار در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارد، پلن B معتقد است که بیت کوین به دلایل متعددی قوی به نظر می رسد.

ابتدا، تحلیلگر هلندی خاطرنشان می کند که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین، که یک شاخص فنی است که میزان تغییرات قیمت را برای ارزیابی شرایط خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد در بازار اندازه گیری می کند، 68 بود. این نشان دهنده این است که بازار بیت کوین قبل از اینکه به منطقه ای که بیش از حد خرید شده بود ضربه بزند، هنوز فضای زیادی برای رشد داشت.

PlanB همچنین به روند بازار 2017 اشاره می کند تا از روایت صعودی خود حمایت کند. او خاطرنشان می کند که علیرغم اصلاح بیش از 4 برابری قیمت ها در طول بازار صعودی 2017 با نزول هایی که بین 29 تا 38 درصد بود، بازار همچنان به بالاترین سطح تاریخی خود که بیش از 20,000 دلاربود رسید.

این نشان می‌دهد که او انتظار دارد قیمت‌ها همچنان تغییر کند و شاید حتی به هدف پیش‌بینی‌شده‌اش 100 هزار دلار برسد، شاهکاری که مستلزم افزایش بیش از 100 درصدی قیمت بیت‌کوین است.

در نهایت، علیرغم شکاف بزرگی که بین قیمت فعلی بیت کوین و قیمت 100 هزار دلاری پیش بینی شده وجود دارد، PlanB همچنان از دقت مدل S2F مطمئن است. این تحلیلگر اشاره کرده است که این مدل از مارس 2019 دقیق بوده است.

اخیراً، این مدل به طور دقیق قیمت بسته شدن بیت کوین را از آگوست تا اکتبر پیش بینی کرده است.