مشکلات اساسی بیت‌کوین ، اتریوم ، کاردانو و ماتیک

مشکلات اساسی بیت‌کوین ، اتریوم ، کاردانو و ماتیک
به گفته مدیر عامل بایننس ، چانگ پنگ ژائو ، مسائل مربوط به مقررات بیش از 80 درصد از وقت او را در روز میگیرد زیرا شرکت او مورد انتقاد شدید سازمان های نظارتی قرار گرفته است.


نکات اساسی

  • بلاک چین از زمان توسعه اینترنت به عنوان بهترین چیز شناخته شده است اما با مجموعه ای از مشکلات خاص خود همراه است.
  • مسائل مقیاس پذیری و نگرانی های زیست محیطی برخی از مشکلاتی هستند که بلاک چین را آزار می دهند و نرخ پذیرش آن را کاهش می دهند.
  • چندین راه حل در تلاش برای یافتن راه حلی برای این چالش ها ارائه شده است.

 

 پس از استخراج اولین بلوک بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو ، صنعت بلاک چین مانند یک موشک رونق گرفت و در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده یک بازار 2 تریلیون دلاری هستند. اختراع بلاک چین به عنوان راه حلی برای برخی از مشکلات جهانی مانند شفافیت مورد استقبال قرار گرفته و در چندین بخش به کار گرفته شده است. با این حال ، این فناوری هنوز کامل نیست و مشکلاتی دارد که باید با آن مقابله کرد.

مشکل مقیاس پذیری
یکی از اساسی ترین مشکلاتی که بر بلاک چین تأثیر می گذارد ، مشکل مقیاس پذیری است. با افزایش نرخ پذیرش ، اکثر بلاک چین ها با این چالش روبرو هستند که قادر نیستند حجم زیادی از داده های تراکنش را در مدت کوتاهی مدیریت کنند. این منجر به زمان انتظار طولانی و هزینه های بالا می شود و منجر به پیشرفت چندین راه حل می شود.
چندین راه حل برای لایه 1 ارائه شده است، مانند افزایش محدوده اندازه بلوک. اما این راه حل با مجموعه ای از مسائل همراه بود. به عنوان یک جایگزین ، بلاک چین های دیگر تصمیم گرفتند زمان مورد نیاز برای ایجاد یک بلاک جدید را کوتاه کنند ، اما هیچ یک از این راه حل ها جواب نداد.
کمبودهای مقیاس پذیری راه‌حل‌های لایه 2 را ایجاد کرد که با جمع آوری معاملات مشابه با یکدیگر و کاهش تعداد معاملات کار می کرد. Polygon و Bitcoin Lightning Network نمونه هایی از راه حل های لایه 2 هستند که تلاش می کنند مشکل مقیاس پذیری را حل کنند.

مشکل زیست محیطی
استخراج ارزهای رمزنگاری شده ، به ویژه آنهایی که دارای مکانیسم اجماع Proof-of-Work هستند ، مقدار زیادی انرژی مصرف می کنند. میزان مصرف برق سالانه بیت کوین از چندین کشور بیشتر است و نگرانی های قابل توجهی را ایجاد کرده است. استفاده از سوخت های فسیلی برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده به دلیل تأثیرات زیست محیطی آن مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.
به عنوان یک جایگزین ، بلاک چین های
Proof-Of-Stake به عنوان راهی برای حل این معضل توسعه یافته اند. به گفته بنیانگذار کاردانو ، چارلز هوسکینسون ، کاردانو "در حال حاضر 1.6 میلیون بار از لحاظ مصرف انرژی از بیت کوین کارآمدتر است". اتریوم برنامه های گسترده ای برای چرخش از اثبات کار به اثبات سهام با اتریوم 2.0 دارد در حالی که منابع جایگزین انرژی مانند انرژی خورشیدی و انرژی زمین گرمایی برای کاهش تأثیرات بیت کوین بر محیط زیست در نظر گرفته شده است.

مشکل امنیتی
پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین با یک چالش امنیتی روبرو هستند که به طور نسبی به رشد خود ادامه می دهد. در‌حالی که افراد بلاک‌چین را غیرقابل هک شدن تلقی می‌کنند اما مجرمان سایبری، از نقایص کوچکی در طراحی پروژه ها و مبادلات استفاده می کنند. آنها 51 درصد حملات مانند وضعیت اتریوم کلاسیک و موارد متعدد حملات وام فلش را انجام می دهند.
چندین صرافی در گذشته مانند
Mt.Gox نقض امنیت داشته اند که منجر به از دست دادن بیش از 700،000 BTC شده است. Polynetwork دچار یک رکورد نقض شد که در آن بیش از 600 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده به سرقت رفت اما سرانجام بازگردانده شد. بیش از یک میلیارد دلار به دلیل نقض امنیت در بلاک چین از دست رفته است و برای خنثی کردن این موارد ، پروژه ها سرمایه گذاری زیادی در امنیت دارایی های خود انجام می دهند.

مشکل نظارتی
مشکل نظارتی مربوط به بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده یک شمشیر دو لبه است ، زیرا نظرات درباره اینکه آیا آنها برای صنعت خوب هستند یا نه ، متفاوت است. سطح مقررات باعث افزایش اعتماد مصرف کننده و جذب سرمایه گذاران بیشتر به این فضا می شود. با این حال ، مقررات سختگیرانه همچنین می تواند رشد و توسعه ارزهای رمزنگاری شده را کند کند.
مقررات شدید ارزهای رمزنگاری شده مانند وضعیت چین تأثیرات نامطلوبی بر بازارها می گذارد و می تواند فعالیت های معدنی را متوقف کند. چندین صرافی در حوزه های قضایی متعددی با مسائل نظارتی روبرو شده اند و عدم یکنواختی مسیر صرافی های رمزنگاری را دشوار می کند.
به گفته مدیر عامل بایننس ، چانگ پنگ ژائو ، مسائل مربوط به مقررات بیش از 80 درصد از وقت روز خود را  می‌گیرد زیرا شرکت او مورد انتقاد شدید سازمان های نظارتی قرار گرفته است.