شرکت گری‌اسکیل چگونه باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود؟

شرکت گری‌اسکیل چگونه باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شود؟
به گزارش کوین دسک، با به پایان رسیدن محدودیت‌هایی که گری اسکیل برای فروش سهام صندوق سرمایه‌گذاری در بیت کوین خود در نظر گرفته است، این احتمال وجود دارد که بازار تا حدودی رشد کند.

چند روز مانده به آغاز دوره آزادسازی فروش سهام صندوق گری اسکیل (Grayscale)، اظهارنظرها در رابطه با تأثیر این بازگشایی بر قیمت بیت کوین افزایش یافته است. یکی از کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال می‌گوید با آغاز دوره بازگشایی سرمایه‌گذاران صندوق گری اسکیل برای بازپرداخت وام‌های خود نیاز به خرید مجدد بیت کوین دارند و همین موضوع می‌تواند سبب افزایش قیمت شود.

به گزارش کوین دسک، با به پایان رسیدن محدودیت‌هایی که گری اسکیل برای فروش سهام صندوق سرمایه‌گذاری در بیت کوین خود در نظر گرفته است، این احتمال وجود دارد که بازار تا حدودی رشد کند.

تعدادی از تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال می‌گویند ممکن است برخی از سرمایه‌گذاران گری اسکیل مجبور شوند مقداری بیت کوین خریداری کنند، تا بتوانند مبلغ لازم برای بازپرداخت وام‌هایی که با آن خریدهای اصلی صندوق را انجام داده‌اند بازپرداخت کنند.

یک شرکت فعال در زمینه ارزهای دیجیتال به نام امبر گروپ (Amber Group) در توییتر خود نوشته است:

زمزمه‌های نزولی بسیاری درباره برداشته شدن محدودیت‌های معاملات صندوق بیت کوین گری اسکیل به گوش می‌رسد و این در حالی است که توجه چندانی به اینکه پرداخت‌هایی که از طریق بدهی تأمین می‌شوند در نهایت به خریدهای آنی می‌انجامند نداریم.

پیش‌بینی ماه گذشته کارشناسان بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan) با این موضوع تناقض دارد؛ بزرگ‌ترین بانک آمریکا گفته بود که با به پایان رسیدن محدودیت‌های فروش سهام صندوق گری اسکیل، ارزش سهام این صندوق و قیمت بیت کوین کاهش خواهد یافت.

کارشناسان جی‌پی مورگان به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou)، در ۲۴ ژوئن (۳ تیر) با انتشار مطلبی اعلام کردند:

فروش سهام صندوق بیت کوین گری اسکیل در پایان یک دوره ۶ ماهه که در ماه‌های ژوئن (تیر) و ژوییه (مرداد) انجام می‌شود، می‌تواند خلاف جهت بیت کوین حرکت کند و به طور کلی سبب شکل‌گیری یک فشار نزولی در بازار بیت کوین و سهام صندوق بیت کوین گری اسکیل شود.

 

با این حال اکنون که در آستانه برداشته شدن محدودیت‌ها قرار داریم کارشناسان ارزهای دیجیتال با این فرضیه مخالفت کرده‌اند. با اینکه فروش سهام صندوق بیت کوین گری اسکیل می‌تواند به کاهش و از بین بردن سرمایه‌های جدید منجر شود، به نظر می‌رسد که تأثیر منفی این پدیده با خرید مجدد بیت کوین در بازار آنی تا حدودی جبران می‌شود.

جف دورمن (Jeff Dorman)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت آرکا (Arca)، که در زمینه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند، این هفته در گزارشی نوشت:

بزرگ‌ترین برداشت محدودیت‌ها [برای فروش سهام] تا ۲ ماه دیگر اتفاق می‌افتد و این می‌تواند به فروش گسترده سهام صندوق بیت کوین گری اسکیل در بازار آزاد منجر شود.

 

 

او همچنین گفته است که این اتفاق می‌تواند به افزایش فشار خرید در بازار بیت کوین بینجامد و هرکس که سهام صندوق گری اسکیل خود را بفروشد مجدداً بیت کوین می‌خرد تا بتواند از تفاوت بین قیمت سهام و قیمت بیت کوین به نفع خود استفاده کند.