کیف پول سرد چیست؟

کیف پول سرد چیست؟
بیشتر کیف پول های ارز رمزنگاری شده دیجیتالی هستند اما هکرها برخلاف اقدامات امنیتی که برای جلوگیری از سرقت طراحی شده اند ، گاهی اوقات می توانند به این ابزارهای ذخیره سازی دسترسی پیدا کنند.هرگونه معامله ای که بصورت آنلاین آغاز می شود ، موقتاً به یک کیف پول آفلاین که در دستگاهی مانند USB ، CD ، دیسک سخت ، کاغذ یا رایانه آفلاین نگهداری می شود ، منتقل می شود و سپس قبل از انتقال به شبکه آنلاین ، به صورت دیجیتالی امضا می شود.ذخیره‌سازی‎ سرد چیست؟

Cold storage یک کیف پول آفلاین است که برای ذخیره بیت کوین استفاده می‌شود. با فضای ذخیره‌سازی‎، کیف پول دیجیتال در بستری ذخیره می‌شود که به اینترنت متصل نیست و در نتیجه از کیف پول در برابر دسترسی غیر مجاز، هک های سایبری و سایر آسیب پذیری هایی که سیستم متصل به اینترنت به آنها حساس است، محافظت می‌کند.
 

روشهای کلیدی

  • بیشتر کیف پول‌های ارز رمزنگاری شده دیجیتالی هستند اما هکرها برخلاف اقدامات امنیتی که برای جلوگیری از سرقت طراحی شده‌اند، گاهی اوقات می‌توانند به این ابزارهای ذخیره‌سازی‎ دسترسی پیدا کنند.
  • Cold storage روشی برای نگهداری آفلاین رمزهای ارز رمزپایه است.
  • با استفاده از ذخیره‌سازی‎ سرد، سرمایه گذاران ارز رمزپایه قصد دارند مانع دسترسی هکرها به دارایی های خود از طریق روش های سنتی شوند.


درک فضای ذخیره‌سازی‎ سرد

هنگامی‌که یک حساب چک، پس انداز یا کارت اعتباری نزد یک بانک سنتی به خطر بیفتد، این بانک می‌تواند پول از دست رفته یا سرقت شده را به صاحب حساب بازپرداخت کند. با این حال، اگر حساب رمز ارز یا کیف پول شما به خطر بیفتد و بیت کوین شما به سرقت رفته باشد، مالک نمی‌تواند سکه های خود را بازیابی کند. دلیل این امر این است که اکثر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و از حمایت بانک مرکزی یا دولت برخوردار نیستند. از این رو، نیاز به یک محیط ذخیره‌سازی‎ ایمن و مطمئن برای بیت کوین و آلت کوین وجود دارد.

کیف پول بیت کوین با کلیدهای عمومی‌و خصوصی صاحب بیت کوین در ارتباط است. کلید خصوصی (اطلاعات امنیتی) داده شده به هر کاربر بیت کوین یک رشته منحصر به فرد از حروف عددی است که برای دسترسی به منابع بیت کوین کاربر برای اهداف هزینه لازم است. کلید عمومی‌شبیه نام حساب است و به شما در شناسایی مقصد سکه هایی که به کیف پول ارسال می‌شوند کمک می‌کند. دو نفری که با بیت کوین معامله می‌کنند، جایی که یکی فروشنده است و دیگری خریدار، برای تکمیل معامله باید کلیدهای عمومی‌خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. خریدار کالا یا خدمات، تعداد مورد نیاز بیت کوین را به عنوان پرداخت به آدرس اعلام شده فروشنده ارسال می‌کند و بلاکچین اعتبار معامله را تأیید می‌کند و تأیید می‌کند که خریدار یا فرستنده واقعاً آن وجوه را برای ارسال دارد. پس از تحویل پرداخت به آدرس، فروشنده یا گیرنده فقط می‌تواند از طریق کلید خصوصی خود به وجوه دسترسی پیدا کند. بنابراین، حفظ امنیت کلیدهای خصوصی ضروری است زیرا در صورت سرقت، می‌توان بیت کوین یا altcoins کاربر را قفل و از آدرس بدون مجوز به آنها دسترسی پیدا کرد.
 

محافظت در برابر سرقت

کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول متصل به اینترنت در برابر سرقت مبتنی بر شبکه آسیب پذیر هستند. این کیف پول ها به کیف پول گرم معروف هستند. با داشتن کیف پول داغ، تمام عملکردهای مورد نیاز برای انجام معامله از طریق یک دستگاه آنلاین انجام می‌شود. کیف پول کلیدهای خصوصی را تولید و ذخیره می‌کند. با استفاده از کلیدهای خصوصی معاملات را بصورت دیجیتالی امضا می‌کند. و معامله امضا شده را به شبکه منتقل می‌کند. مشکل این است که به محض اینکه معاملات امضا شده بصورت آنلاین پخش می‌شود، ممکن است مهاجمی‌که در حال خزیدن در شبکه ها است، از کلید خصوصی که برای امضای معامله استفاده می‌شود محرمانه شود.

فضای ذخیره‌سازی‎ سرد با امضای معامله با کلیدهای خصوصی در یک فضای آفلاین این مشکل را برطرف می‌کند. هرگونه معامله ای که بصورت آنلاین آغاز می‌شود، موقتاً به یک کیف پول آفلاین که در دستگاهی مانند USB، CD، دیسک سخت، کاغذ یا رایانه آفلاین نگهداری می‌شود، منتقل می‌شود و سپس قبل از انتقال به شبکه آنلاین، به صورت دیجیتالی امضا می‌شود. از آنجا که در حین امضای قرارداد، کلید خصوصی با سرور متصل به اینترنت تماس نمی‌گیرد، حتی اگر یک هکر آنلاین با معامله روبرو شود، نمی‌تواند به کلید خصوصی مورد استفاده دسترسی پیدا کند. در ازای این امنیت بیشتر، روند انتقال به داخل و خارج از دستگاه ذخیره‌سازی‎ سرد تا حدودی سنگین تر از روند کیف پول گرم است.