چگونه بیت کوین خود را خرج کنیم؟

چگونه بیت کوین خود را خرج کنیم؟
اگر شما هم چنین سوالی در ذهن دارید، از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.چگونه بیت‌کوین خود را خرج کنیم؟

اولین سالهای پیدایش بیت‌کوین، تجارت کردن و خرید و فروش بیت‌کوین، مسیری نامشخص بود که مردم، از آن اطلاعات زیادی نداشتند. اما بعد از گذشت سالها، حالا دیگر بیت‌کوین به عنوان یک دارایی در دنیای اقتصاد جهانی شناخته شده است. حالا دیگر می‌توان از بیت‌کوین برای پرداخت شهریه دانشگاه، خرید لباس، سفارش غذا، خرید کتاب، پرداخت مالیات و... استفاده کرد. به ه مین دلیل است که شما باید روش خرج کردن بیت‌کوین را بلد باشید تا بتوانید از پول خود در مسیر درست استفاده کنید و همواره سود ببرید. به ه مین دلیل، مطلب جامعی برای شما نوشته ایم تا به این سوال پرتکرار پاسخ بدهیم که: چگونه بیت‌کوین خود را خرج کنیم؟ 

برای خرج کردن بیت‌کوین، ابتدا باید بیت‌کوین داشته باشید. مثال این موضوع را هر روز تجربه می‌کنیم. برای اینکه به فروشگاه برویم و وسیله ای را بخریم، باید اول پول نقد یا کارت بانکی داشته باشیم تا بتوانیم پولمان را خرج کنیم و خرید کنیم. به ه مین دلیل قبل از خرج کردن بیت‌کوین، ابتدا باید به دنبال به دست آوردن بیت‌کوین باشید.

حالا چطور نخستین بیت‌کوین های خود را به دست آورید؟
اگر تصمیم گرفته اید که وارد بازار بیت‌کوین شوید، هرگز از این تصمیمتان پشیمان نخواهید شد؛ زیرا بیت‌کوین، یکی از پررونق ترین سرمایه گذاری ها در دنیا است. در طول سالهای گذشته، بیت‌کوین رشد بسیار خوبی داشته است. پس اگر در فراز و نشیب های دنیای بیت‌کوین، بتوانید خوب عمل کنید، می‌توانید شاهد رشد پول و ارزهای مجازی خود باشید.

برای نگهداری بیت‌کوین و خرید آن، قبل از هرچیزی شما به یک کیف پول بیت‌کوین نیاز دارید که می‌توانید در مقاله مربوط به انواع کیف پول ارز دیجیتال، با روش تهیه کیف پول بیت‌کوین و نحوه عملکرد والت ها آشنا شوید. وقتی کیف پول مخصوص رمزارزها را داشته باشید، شما عضوی از زنجیره بلاک چین می‌شوید و می‌توانید به کیف پولتان بیت‌کوین اضافه کنید یا از آن بردارید. در مقاله قبلی هم به شما توضیح دادیم که چگونه بهترین و مطمئن ترین مدل والت کریپتو را برای نگهداری بیت‌کوین خود تهیه کنید. حالا که کیف پول دارید، برویم به سراغ به دست آوردن بیت‌کوین های ارزشمند!

روش های مطمئن و سریع به دست آوردن بیت‌کوین
خرید از صرافی ها: یکی از مطمئن ترین راه ها برای به دست آوردن بیت‌کوین، این است که به صرافی ها مراجعه کنید و از آنها بیت‌کوین بخرید. شما می‌توانید حضوری یا آنلاین، اقدام به خرید بیت‌کوین از صرافی ها کنید. در این روش، شما پولتان را به ریال یا دلار می‌پردازید و در ازایش، بیت‌کوین می‌خرید. این مدل مبادله های بیت‌کوین، امن هستند؛ اما کارمزد خودشان را هم دارند که باید آنها را نیز بپردازید. بیشتر افراد، از این روش برای به دست آوردن بیت‌کوین استفاده می‌کنند.
هدیه گرفتن بیت‌کوین: یکی دیگر از راه های به دست آوردن بیت‌کوین، این است که از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید به جای اینکه به مناسبت تولد، فارغ التحصیلی، قبولی در امتحانات و... به شما پول بدهند، برایتان بیت‌کوین واریز کنند. شما می‌توانید آدرس عمو می‌والت کریپتوی خود را به آنها بدهید تا مستقیما خریدشان را انجام دهند.
 گرفتن دستمزد به صورت ارز مجازی: اگر شما کسب و کار آنلاینی دارید که مشتریان برای خرید محصولات یا خدماتتان پول پرداخت می‌کنند، می‌توانید امکان پرداخت بیت‌کوین را روی سایت خود فعال کنید تا در ازای فروش محصولات یا خدماتتان، از مشتریهای خود بیت‌کوین بگیرید. برای این کار می‌توانید به وب سایت bitpay مراجعه کنید و امکان پرداخت بیت‌کوین را روی سایت خود فعال کنید.


نکات مه می‌که برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در بیت‌کوین باید بدانید!
قبل از خرید بیت‌کوین و خرج کردن آنها، باید چند نکته مهم درباره بازار ارز را بدانید. اولین موضوع، وضعیت کنونی بازار ارزهای دیجیتال است. درست است که ارزهای مجازی، با شتابی چندبرابر سایر سرمایه گذاری های سنتی در حال پیشرفت هستند، اما بازار رمزارزها بسیار بی ثبات است. گاهی اوقات، سرمایه گذاری روی بیت‌کوین و خرید و فروش آن سود زیادی دارد و گاهی اوقات چندان سودآور نیست. اما موضوع این است که اگر به احتمال کم، ارزش بیت‌کوین افت پیدا کند، شما همه سرمایه گذاری هایتان را از دست نخواهید داد. اگر ترس زیادی در ارتباط با ورود به بازار خرید و فروش با بیت‌کوین و سرمایه گذاری روی رمز ارزهای دیجیتالی دارید، به جای اینکه با پس انداز و حقوقتان روی این موضوع سرمایه گذاری کنید، از پولهای اضافه که دریافت می‌کنید برای این کار استفاده کنید. مثلا عیدی محل کار، پاداش، پول اضافه کاری، انجام دادن پروژه ای بزرگ، درآمد شغل دوم و... را به سرمایه گذاری در بیت‌کوین اختصاص دهید. با این کار، اگر اشتباه کنید و ضرر کنید هم فاجعه ای رخ نخواهد داد! توصیه ما به شما این است که ترس را تجربه کنید؛ اما به جلو بروید و اجازه بدهید با ک می‌ریسک، شانس به شما رو کند. زیرا در بسیاری از موارد، چندین برابر سرمایه گذاری روی بیت‌کوین و رمز ارزها را به دست خواهید آورد. زیرا رمز ارزهای دیجیتال، با شتاب زیادی در حال رشد هستند.

کجا و چطور بیت‌کوین بخریم؟
وقتی کیف پول بیت‌کوین خود را تهیه می‌کنید، یک آدرس خصوصی به شما داده می‌شود. برای خریداری بیت‌کوین، شما به آدرس خصوصی والت خود نیاز دارید. در جهان، صرافی های مختلفی وجود دارند که می‌توانید از این صرافی ها برای خریداری بیت‌کوین استفاده کنید.

بزرگترین کارگزار بیت‌کوین در دنیا، «کوین بیس» است که در 33 کشور دنیا فعال است. نقدینگی این صرافی بالا است و سقف خرید بالایی هم دارد؛ یعنی شما می‌توانید در کوین بیس، مقدار زیادی بیت‌کوین بخرید. خرید بیت‌کوین از کوین بیس بسیار راحت است و شما می‌توانید با داشتن یک کارت اعتباری، خیلی سریع بیت‌کوین بخرید.

کوین ماما، یکی دیگر از صرافی های بزرگ است. در کوین ماما، شما می‌توانید به صورت کاملا ناشناس، بیت‌کوین بخرید. در کوین ماما، شما می‌توانید تا سقف 150 دلار، بیت‌کوین خریداری کنید.

لوکال بیت، یک صرافی همتا به همتا (P2P) است. لوکال بیت، خصوصی ترین، امن ترین و ناشناس ترین صرافی بیت‌کوینی است. خرید بیت‌کوین از لوکال بیت به صورت حضوری و بین کاربران انجام می‌شود. در لوکال بیت، از هیچ شخص سو می‌برای خرید بیت‌کوین استفاده ن می‌شود. در لوکال بیت، کاربران توافق می‌کنند که به صورت حضوری در زمان و مکان مشخصی یکدیگر را ببیننند و بیت‌کوین ها را حضوری با هم مبادله کنند. قیمت بیت‌کوین در لوکال بیت به صورت توافقی بین کاربران مبادله می‌شود. در کشورهایی که بیت‌کوین ممنوع شده است، لوکال بین تنها راهی است که مردم از طریق آن می‌توانند صاحب بیت‌کوین شوند.

به غیر از  این صرافی ها، صرافی های دیگری هستند که می‌توانید آنها را برای تهیه ارزهای دیجیتال انتخاب کنید.
نکته مهمی‌که درباره همه صرافی های بیت‌کوین باید به خاطر داشته باشید این است که خودِ صرافی ها، ممکن است از نرخ تبدیل بسیار بالاتری نسبت به ارزش بیت‌کوین برای مبادلات استفاده کنند. مثلا فرض کنید که ارزش فعلی هر بیت‌کوین، 5000 دلار است. حالا ممکن است یک صرافی، هر بیت‌کوین را با نرخ 7000 دلار یا 8000 دلار به شما بفروشد. پس برای انتخاب صرافی های مخصوص تهیه رمز ارزها، به نرخ تبدیل آنها توجه داشته باشید؛ زیرا این موضوع می‌تواند روی تعداد بیت‌کوینهایی که می‌توانید با پولتان بخرید تاثیر بگذارد.

چگونه بیت‌کوین خود را خرج کنیم؟
برخی از کاربران ترجیح می‌دهند که بیت‌کوین های خود را بفروشند و با پول آن، وسیله ای را خریداری کنند یا به سفر و تعطیلات مفصلی بروند. برای فروش بیت‌کوین، راه های مختلفی وجود دارد. فروش بیت‌کوین، از خرید آن ک می‌پیچیده تر است؛ اما می‌توانید این کار را انجام دهید و بیت‌کوین های خود را خرج کنید.

اولین راه این است که بیت‌کوین های خود را به یک صرافی بفروشید. مثلا می‌توانید بیت‌کوین خود را به کوین بیس بفروشید. معمولاً صرافی ها به دنبال سود خود هستند و به ه مین خاطر، مبلغی که به شما می‌دهند، از ارزش کلی بیت‌کوینهای شما پایین تر است.

یکی دیگر از روشهای فروش بیت‌کوین، فعالیت در لوکال بیت است. در لوکال بیت، شما اعلام می‌کنید که مقداری بیت‌کوین دارید که می‌خواهید آنها را در ازای مبلغ مشخصی بفروشید. وقتی کاربر دیگری به پیام شما پاسخ بدهد و خریدار بیت‌کوینهای شما باشد، می‌توانید زمان و مکان معامله را مشخص کنید، سر قیمت نهایی بیت‌کوینها به توافق برسید و برای خریداری بیت‌کوینها قرار ملاقات بگذارید.

یکی دیگر از راه های خرج کردن بیت‌کوین این است که از بیت‌کوینهای خود برای خریدهای خود استفاده کنید. این روش، یکی از راه های غیرمستقیم برای فروش بیت‌کوینهای شما است. مثلا فرض کنید که شما تعدادی بیت‌کوین به ارزش 8000 دلار دارید و می‌خواهید یک ماشین بخرید. اگر نمایشگاه اتومبیل موردنظر شما، بیت‌کوین را قبول می‌کند، می‌توانید بیت‌کوینهای خود را به والت او بریزید و به جای دلار و ریال، از بیت‌کوین برای خرید خودروی محبوبتان استفاده کنید.

برای خرج کردن بیت‌کوین های خود، ه میشه به دنبال بهترین و مطمئن ترین راه باشید. به صرافی های مختلف سر بزنید و قیمت خرید و فروش بیت‌کوین را از آنها بپرسید. به لوکال بیت بروید و ببینید که کاربران برای خرید بیت‌کوینهای شما چه مبلغی را می‌پردازند. اگر کسی از دوستان و اعضای خانواده شما به دنبال بیت‌کوین بود، به آنها خبر بدهید که قصد فروش بیت‌کوینهای خود را دارید. همواره گزینه های مختلف را بررسی کنید تا بهترین فرصت معامله را پیدا کنید.

کِی بیت‌کوین بخریم؟ کِی بیت‌کوین بفروشیم؟
معمولا افراد این سوال را می‌پرسند که چه زمانی بیت‌کوین بخریم؟ زمان حال، ه میشه فرصت خوبی برای خرید بیت‌کوین است. اگر مقداری پول اضافه دارید و می‌خواهید سرمایه گذاری کنید، ه مین حالا، بهترین زمان برای این کار است. هرگز، هیچ وقت نامناسبی برای خریداری بیت‌کوین وجود ندارد؛ اما با این حال، بعضی زمانها، از دیگر وقتها بهتر هستند. زمانی که شاهد افت قیمت بیت‌کوین هستید، همان زمان برای خرید بیت‌کوین عالی است. در این زمان، شما با پرداخت پول و دلارهای کمتر، صاحب مقدار زیادی بیت‌کوین خواهید شد.

اگر به دنبال سود کردن از بازار رمز ارزها هستید، پس به فکر فروش بیت‌کوین نباشید؛ بلکه آنها را نگهداری کنید. نگهداری بیت‌کوین، ه میشه سودآور است؛ زیرا ارزش بیت‌کوین همواره بالا می‌رود. مثلا «کریستوفر کوچ» نام فردی است که در سال 2009 میلادی، به اندازه 27 دلار بیت‌کوین خرید و این موضوع را از یاد برد. زمانی که او در سال 2013 خرید بیت‌کوینهایش را به خاطر آورد، ارزش بیت‌کوینهایش بیش از 900 هزار دلار شده بود.

اگر به فکر معامله کردن با بیت‌کوین هستید، زمانی که قیمت بیت‌کوین رشد می‌کند و بالا می‌رود، بیت‌کوین های خود را بفروشید تا سود ببرید. بعضی از معامله گران باتجربه بیت‌کوین، روند کار در بازار بی ثبات بیت‌کوین را به خوبی می‌دانند و به ه مین خاطر، طوری بیت‌کوین را خرید و فروش می‌کنند که در یک هفته، هزاران دلار به دست می‌آورند.