کیف پول بلاکچین

کیف پول بلاکچین
کیف پول بلاکچین، کیف پول دیجیتالی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بیت کوین و اتریوم خود را ذخیره و مدیریت کننکیف پول بلاکچین
 این کیف پول از طریق بلاکچین، یک شرکت نرم‌افزاری که توسط پیتر اسمیت و نیکولاس کاری تاسیس شده است، ارائه می‌شود. کیف پول بلاکچین امکان انتقال رمزارزها و تبدیل آن‌ها به ارز محلی کاربر را فراهم می‌کند.

نکات کلیدی

  • کیف پول بلاکچین، کیف پول دیجیتالی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بیت کوین و اتریوم خود را ذخیره و مدیریت کنند.
  • کیف پول بلاکچین از طریق بلاکچین ارائه می‌شود و یک کیف پول الکترونیکی است که به افراد امکان ذخیره و انتقال رمزارزها را می‌دهد.
  • کاربران کیف پول بلاکچین می‌توانند مانده حساب دو رمزارز خود یعنی بیت کوین و اتریوم را مدیریت کنند.
  • کیف پول بلاکچین، هزینه‌های پویا را شارژ می‌کند. بدان معنی که هزینه‌های معامله می‌تواند بر اساس عواملی مانند اندازه تراکنش متفاوت باشد.
     

درک مفهوم کیف پول بلاکچین
کیف پول الکترونیکی به افراد امکان ذخیره رمزارزها را می‌دهد. در مورد کیف پول بلاکچین، کاربران می‌توانند مانده حساب دو رمزارز خود یعنی بیت کوین و اتریوم را مدیریت کنند. ایجاد کیف پول الکترونیکی با بلاکچین رایگان است و مراحل راه‌اندازی حساب به صورت آنلاین انجام می‌شود. افراد باید یک آدرس ایمیل و رمز ورود ارائه دهند که برای مدیریت حساب بکار می‌روند و سیستم یک ایمیل خودکار مبنی بر درخواست تایید حساب را برای کاربر ارسال می‌کند.
پس از ایجاد کیف پول، یک شناسه کیفی پول به کاربر داده می‌شود که یک شناسه منحصر به فرد مشابه شماره حساب بانکی است. دارندگان کیف پول می‌توانند با ورود به وبسایت بلاکچین یا با دانلود یک اپلیکیشن تلفن همراه به کیف پول الکترونیکی خود دسترسی پیدا کنند.
رابط کیف پول بلاکچین، مانده حساب فعلی کیف پول را برای توکن‌های بیت کوین و اتریوم نشان می‌دهد و تراکنش‌های اخیر کاربر را به نمایش می‌گذارد. همچنین، کاربران می‌توانند بر روی مانده حساب رمزارز کلیک کنند و کیف پول، ارزش وجه را در فیات یا ارز محلی کاربر نشان می‌دهد.

روند پرداخت کیف پول بلاکچین
کاربران می‌توانند درخواستی را برای مقدار مشخصی بیت کوین یا اتریوم به طرف دیگر ارسال کنند و سیستم آدرس منحصر به فردی را ایجاد می‌کند که می‌تواند برای شخص ثالث ارسال شود یا به اختصار به کد پاسخ سریع یا کد QR تبدیل شود. کد QR مشابه بارکد است که اطلاعات مالی را در خود ذخیره می‌کند و توسط دستگاه دیجیتال قابل خواندن است.
هر بار که کاربر درخواست می‌دهد، یک آدرس منحصر به فرد ایجاد می‌شود. کاربران همچنین می‌توانند بیت کوین یا اتریوم را وقتی ارسال کنند که شخص آدرس منحصر به فردی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. روند ارسال و دریافت مشابه ارسال یا دریافت وجه از طریق پی‌پال است اما به جای آن از رمزارز استفاده می‌شود. پی‌پال یک ارائه‌دهنده پرداخت آنلاین است که با تسهیل انتقالات آنلاین از طریق موسسات مالی به عنوان واسطه بین مشتریان و بانک‌ها و کارت‌های اعتباری آن‌ها عمل می‌کند.
کاربران همچنین می‌توانند بیت کوین را با اتریوم (یا برعکس) مبادله کنند. به کاربران نشان داده می‌شود که بر اساس نرخ تبدیل کنونی چه مقدار دریافت خواهند کرد، با توجه به تغییر نرخ که بسته به مدت زمان تکمیل تراکنش توسط کاربر تغییر پیدا می‌کند. تراکنش‌ها بلافاصله در کیف پول ظاهر نمی‌شوند زیرا مدتی طول می کشد تا تراکنش‌ها به بلاکچین هر ارز اضافه شوند.
همچنین کاربران می‌توانند بیت کوین را از طریق رابط کاربری خریداری کنند یا بفروشند. این سرویس توسط یک شریک تبادل مانند
Coinify یا SFOX ارائه می‌شود. نرخ تبدیل برای مدت زمان محدود تضمین می‌شود. به منظور خرید، کاربر یا باید وجه خود را از بانک منتقل کند یا می‌تواند از کارت اعتباری یا کارت نقدی استفاده کند.

هزینه‌های کیف پول بلاکچین
انتقالات بانکی هزینه پرداخت کمی را در بر خواهد داشت (به عنوان مثال، 0.25 درصد) و ممکن است چندین روز طول بکشد تا بیت کوین دریافت شود. استفاده از کارت اعتباری یا کارت نقدی دسترسی فوری به بیت کوین را فراهم می‌کند اما حق‌العمل بیشتری (به عنوان مثال، 3 درصد) دارد. خدمات خرید و فروش در همه مکان‌ها در دسترس نمی‌باشد.
با این وجود، لازم به ذکر است که کیف پول بلاکچین از فرآیندی استفاده می‌کند که به آن هزینه‌های پویا گفته می‌شود. به این معنا که هزینه‌ای که برای هر تراکنش اخذ می‌شود، می‌تواند بر اساس عوامل مختلف متفاوت باشد. هم اندازه تراکنش و هم شرایط شبکه در زمان انجام تراکنش می‌توانند بر مقدار هزینه تاثیر زیادی بگذارند. فقط تعداد زیادی تراکنش را می‌توان در یک بلوک توسط کامپیوترهای پرقدرت موسوم به ماینر پردازش کرد. ماینرها معمولاً اول تراکنش‌هایی را پردازش می‌کنند که بالاترین هزینه‌ها را دارند چراکه از نظر اقتصادی برای آن‌ها سودآورتر هستند.
کیف پول بلاکچین، هزینه اولویت را ارائه می‌دهد که احتمالاً می‌تواند تراکنش را در عرض یک ساعت انجام دهد. یک هزینه معمولی نیز وجود دارد که ارزان‌تر است اما تراکنش احتمالاً بیش از یک ساعت طول می‌کشد. هزینه‌ها را نیز مشتری می‌تواند سفارشی کند. با این وجود، اگر مشتری هزینه را خیلی کم تعیین کند، انتقال یا تراکنش با تاخیر انجام یا کلاً رد می‌شود.

امنیت کیف پول بلاکچین
امنیت کیف پول یک نکته مهم برای کاربران است زیرا دسترسی غیرقانونی به حساب کاربری ممکن است منجر به از دست دادن بیت کوین و اتریوم شود. کیف پول بلاکچین دارای سه سطح امنیتی است:

سطح 1 امنیتی
امنیت سطح 1 برای جلوگیری از از دست دادن دسترسی کاربران به حساب خود طراحی شده است. این به کاربران اجازه می‌دهد تا آدرس ایمیل خود را تایید کنند، یک عبارت بازیابی پشتیبان 12 کلمه‌ای ایجاد کنند که در صورت فراموش شدن رمز عبور قابل استفاده باشد و یک رمز عبور (بلاکچین، رمز عبور را ذخیره نمی‌کند) تنظیم کنید.

سطح 2 امنیتی
سطح 2 امنیتی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز دیگران به کیف پول طراحی شده است و شامل اتصال شماره تلفن به حساب به منظور دریافت رمز عبور یکبار مصرف هنگام ورود به حساب و ایجاد مجوز دو مرحله‌ای است.

سطح 3 امنیتی
سطح 3 امنیتی به کاربران اجازه می‌دهد تا درخواست TOR را مسدود کنند. TOR یک شبکه جهانی از سرورها است که به کاربران اجازه می‌دهد تا مسیر ترافیک وب خود را از طریق چندین کامپیوتر با هدف جلوگیری از ردیابی کاربر اصلی تعیین کنند. اگرچه از TOR به طور قانونی استفاده می‌شود اما می‌توان با هک کردن کیف پول دیجیتال به صورت ناشناس از آن برای اهداف غیرقانونی نیز استفاده کرد زیرا ردیاب قادر به شناسایی کاربر اصلی نخواهد بود.