اتریوم (Ethereum)

اتریوم (Ethereum)
توسط محقق و برنامه نویسی به نام « Vitalik Buterin» تولید شده است.اتریوم (Ethereum)
در سال 2015 میلادی، ارزی به نام اتریوم به بازار آمد. اتریوم، Vitalik Buterin تحقیقی درباره بیت‌کوین انجام داد و دید که برای استخراج بیت‌کوین به زبان برنامه نویسی تخصصی نیاز است. به همین دلیل تصمیم گرفت ارزی را تولید کند که با زبان برنامه نویسی کلی تری انجام شود.
اتریوم، تن‌ها یک ارز رمزنگاری شده دیجیتالی نیست؛ بلکه یک پلتفرم نرم افزاری غیرمتمرکز است. با تولید اتریوم، امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌ها به صورت غیرمتمرکز به وجود آمده است. منظور از اجرای غیرمتمرکز این است که بدون تقلب، کنترل یا دخالت دیگران می توان فرآیندهای مالی و توزیع اپلیکیشن‌ها را انجام داد.
اپلیکیشن‌های اتریوم، با توکن‌های خاصی به نام اِتِر کار می کنند. اگر می خواهید با نرم افزارهای اتریوم کار کنید، به اتر نیاز خواهید داشت. اتر مانند سوخت داخل ماشین است که به شما امکان توسعه و اجرای اپلیکیشن‌های اتریوم را می دهد. از اتر و سیستم اتریوم می توان برای رمزگذاری، ایمن سازی و مبادله تمام چیزها استفاده کرد. با داشتن اتر شما می توانید حتی نرم افزارها و تکنولوژی هایی بسازید و مبادله کنید. بعد از بیت‌کوین، ارزش اتریوم بسیار بالا است و در صدر ارزهای دیجیتال از نظر قیمت قرار دارد.