ریپل (xrp)

ریپل (xrp)
پلتفرم ریپل یا ریپل نت، یک پروتکل متن باز دارد که با آن می توان تراکنشهای مالی را به صورت سریع و ارزان انجام داد.ریپل (xrp)
یکی دیگر از ارزهای‌دیجیتال شناخته شده، ریپل (Ripple) است. ریپل، هم یک پلتفرم به حساب می‌آید و هم یک ارز دیجیتال. پلتفرم ریپل نت (RippleNet) ارز رمزنگاری شده خاص خودش را دارد که همان ریپل است.
برای تایید معامله های ریپل، عملیات ماینینگ یا استخراج انجام نمی‌شود؛ بلکه معاملات ریپل با کمک سرورهای کامپیوتری و با مکانیزم اجماع انجام خواهد شد. در فرآیند اجماع، از الگوریتم تکرار شونده ای برای تراکنشها استفاده می‌شود. تراکنشهای ارز دیجیتال
Ripple در عرض چند ثانیه تایید می‌شود و هزینه کمتری دارد. هدف از ایجاد از دیجیتال ریپل این است که تمام معامله های بین المللی را در سرتاسر جهان بتواند انجام دهد.
یکی از تفاوتهای ریپل با بیت‌کوین این است که سرعتش از بیت‌کوین بیشتر است؛ اما امنیت آن از بیت‌کوین کمتر بوده و در برابر حملات هک آسیب پذیرتر است. با کمک پلتفرم ریپل نت، افراد می‌توانند تراکنشهای مالی با ریپل را به راحتی انجام دهند. یکی از مزایای پلتفرم RippleNet این است که کاربران در آن می‌توانند ارز دیجیتال خود را ایجاد کنند.