بیت‌کوین (BitCoin)

بیت‌کوین (BitCoin)
بیت کوین، اولین و رایج ترین ارز دیجیتال است که امروزه، ارزش زیادی دارد.بیت‌کوین (BitCoin)
بیت‌کوین با عملیات ماینیگ یا استخراج بیت, کوین آزادمی‌شود. یکی از دلایل محبوبیت فراوان بیت‌کوین این است که با داشتن آنمی‌توان تمام کارهای مهم مثل خرید کالاها، سرمایه گذاری، انتقال و... را انجام داد و کاملا مشابه با پول واقعی با آن رفتار کرد.
بیت‌کوین به صورت غیرمتمرکز در بستر بلاک‌چین فعالیتمی‌کند. یکی از مزایای ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین این است که تحت تسلط هیچ کشوری نیست و در نتیجه از مالیات و سایر موضوعات دورمی‌ماند. امنیت بیت‌کوین بسیار بالا است و به همین خاطر است که سرآمد ارزهای دیجیتال در دنیاست.
برای استخراج بیت‌کوین، نیاز است که عملیات بسیار پیچیده ریاضی انجام شود و نتیجه این الگوریتمهای پیچیده، مصرف برق بالای کامپیوترها و تجهیزات است. هزینه برق ناشی از کار کردن بی وقفه کامپیوترها و هزینه سیستم خنک کننده کامپیوتر گاهی اوقات بسیار زیادمی‌شود و به چند میلیون تومان هممی‌رسد! به همین خاطر است که عملیات آزاد کردن و استخراج بیت‌کوین در بعضی از کشورها ممنوع شده است!
همانطور که خواندید، بیت‌کوین تحت نظارت هیچ دولت و سازمانی نیست و برای معامله کردن آن به واسطه حقیقی یا حقوقی نیازی ندارید. معامله کردن با بیت‌کوین بسیار آسان است و برای انجام دادنش به هیچ قوانین سخت و پیچیده ای نیاز نیست. انجام دادن برنامه های استخراج بیت‌کوین، به قدری سخت است که امکان تقلب و انجام معاملات تکراری را غیرممکنمی‌کند. همین موضوع باعث امنیت بسیار بالای بیت‌کوین در بازار ارز دیجیتال شده است.
وقتی شما بیت‌کوین تهیهمی‌کنید، در واقع پول مجازی دارید که وجود فیزیکی ندارد؛ اما با آنمی‌توانید خرید کنید یا سرمایه گذاری دلخواهتان را انجام دهید. شمامی‌توانید بدون پرداخت مالیات به هیچ کشور یا سازمانی، وارد معامله های بزرگ شوید و با بیت‌کوین، سود کنید؛ اما برای تجارت با بیت‌کوین بهتر است اصول مهمش را بدانید تا بتوانید بهترین نتیجه را از سرمایه گذاری خود در حوزه بیت‌کوین کسب کنید.