ارز دیجیتال مهندسان سابق گوگل

ارز دیجیتال مهندسان سابق گوگل
بعد از بیت کوین، ارز دیجیتال دیگری که در سال 2011 میلادی به بازار آمد، لایت کوین بودلایت‌کوین (LiteCoin)
لایت‌کوین توسط «چارلی لی» خلق شد که از مهندسان سابق گوگل و فردی بسیار باهوش است. اگر بیت‌کوین در بازار رمز ارزها حکم طلا را داشته باشد، لایت‌کوین حکم نقره را دارد و ارزشمند است. لوگوی لایت‌کوین هم شما را به یاد سکه های نقره می‌اندازد! از بسیاری جهات می‌توان گفت که لایت‌کوین شبیه بیت‌کوین است. هدف از خلق لایت‌کوین، انجام تراکنشهای سریع تر و ارزان تر برای اهداف روزانه کاربران بوه است. برای استخراج لایت‌کوین از «الگوریتم اسکریپت» استفاده می‌شود که در کامپیوترهای معمولی هم قابل انجام است. این الگوریتم باعث رمزنگاری و استخراج لایت‌کوین می‌شود. با داشتن لایت‌کوین، می‌توان دارایی های دیجیتالی خود را به سرتاسر دنیا انتقال داد و با آن معامله کرد.
مانند دیگر رمز ارزها، هیچ کشور، هیچ نهاد و هیچ سازمانی روی لایت‌کوین نظارت نمی‌کند و می‌توان تراکنشهای مالی را به صورت کاملا ناشناس انجام داد.
سرعت تولید بلوکهای لایت‌کوین، بسیار بیشتر از تراکنشهای آزادسازی بیت‌کوین است. سرعت تولید لایت‌کوین، 4 برابر بیشتر از سرعت تولید بیت‌کوین است. به خاطر سرعت بالای تراکنشهای تولید لایت‌کوین، بسیاری از تاجرها و سرمایه گذاران، لایت‌کوین را به رسمیت می‌شناسند. 
با داشتن لایت‌کوین، شما می‌توانید پرداخت های کم هزینه و فوری خود را در سرتاسر جهان انجام دهید. البته لازم است اصول کار با رمزارزها را به خوبی بلد باشید.